Українська

Актуально

Как легко держать свой вес в норме и не переедать

Как легко держать свой вес в норме и не переедать

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Существует более десятка гормонов, контролирующих разные процессы в организме. Понимание того, как они влияют на скорость обмена веществ, образование жировой массы и аппетит, поможет сохранить здоровье и нормальный вес.

Гормоны, ключевые в этих процессах: инсулин, кортизол, лептин и грелин.

Далее текст на языке оригинала

 

Більшості знайомий гормон інсулін. Саме цей гормон стежить за рівнем цукру в крові і тим, як він використовується. Те, що ви їсте, має безпосередній вплив на рівень інсуліну. Коли ви вживаєте занадто багато простих вуглеводів з високим ГІ (глікемічним індексом), виробляється надмірна кількість інсуліну. Клітини не можуть поглинути таку кількість вуглеводів, засвоєння сповільнюється і печінка перетворює весь цей надлишок цукрів в жир.

Щоб контролювати рівень інсуліну потрібно дотримуватися раціону, вживати їжу 4-5 разів на день і не їсти між цими прийомами їжі, виключити продукти з високим ГІ.

Видео дня

Кортизол - гормон стресу, який теж впливає на рівень цукру в крові, регулює обмін речовин і контролює водний баланс. Коли ви напружені, високий рівень кортизолу спонукає організм накопичувати жир. Високий рівень кортизолу уповільнює обмінні процеси в організмі. Таким способом організм намагається зберегти запаси енергоресурсів для боротьби зі стресом.

Впливати на вироблення гормону кортизолу за допомогою харчування людина не може. Однак протистояти активному виробленню цієї речовини нам все ж під силу: відпочивайте, їжте повільно, намагайтеся не "заїдати" стрес, рідше пийте каву та інші стимулюючі напої.

Лептин - гормон насичення, відповідає за відчуття ситості. Він контролює жирові запаси в організмі, і як тільки їх рівень падає, знижується і рівень лептину. В результаті цього в мозок надходить сигнал про наявний дефіцит. Саме тому у нас в певний період виникає відчуття голоду. Зниження рівня даного гормону відбувається також через хронічне недосипання.

Щоб контролювати рівень цього гормону дотримуйтеся режиму відпочинку, приділяйте сну не менше 8 годин на добу.

Краще за все не вживати багато солодкого, оброблених продуктів. Сприяють виробленню лептину в організмі, тим самим допомагаючи схудненню, нежирний йогурт і сир, нежирна баранина та індичатина, овочі, фрукти, зернові крупи і бобові культури.

Грелін - це ще один гормон, який за аналогією з лептином, посилає мозку сигнал про голод. Тільки на відміну від лептину, виробляється грелін в шлунку, а його синтез різко підвищується, коли шлунок порожній. У той же час, в повному шлунку вироблення цього біологічного речовини практично припиняється, а значить, людина відчуває ситість і більше їсти не хоче. Але є одна особливість. Якщо в споживаної їжі багато рафінованого цукру або фруктози, грелін не перестає вироблятися, навіть коли ви з'їли пристойну порцію. В результаті людина переїдає і, відповідно, починає страждати від ожиріння.

Можна зробити однозначний висновок: щоб припинити постійно переїдати, зі свого раціону слід видалити продукти, в яких є рафінований цукор (торти, тістечка, інші кондитерські вироби, здоба, білий хліб), а також скоротити споживання солодких овочів і фруктів, які багаті глюкозою.

Якщо ви скоректуєте своє харчування, налагодите сон і будете вести активний спосіб життя, то зможете тримати свою вагу в нормі.

Але якщо ваші спроби нормалізувати вагу не приносять результату, знадобиться консультація ендокринолога і перевірка рівня ваших гормонів.

Краси і стрункої фігури!

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты Bewell гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Другие новости

Натуральные травы, которые отпугивают насекомых

Какие растения следует посадить возле дачного туалета, чтобы отпугивать мух

Попробуйте отпугнуть мух с помощью лаванды, мяты и базилика
Новый тренд знакомств в Интернете

Новый тренд знакомств в Интернете

Текстовые сообщения – новый тренд знакомств среди миллениалов
Как правильно использовать ретинол: полезные советы

Как правильно использовать ретинол: полезные советы

Следуя этим рекомендациям, вы сможете использовать антивозрастный потенциал ретинола и предотвратить побочные эффекты