Українська

Актуально

Какие возможности существуют для ускорения метаболизма

Олег ШвецBeWell
Какие возможности существуют для ускорения метаболизма

БЛОГ

ИСТОЧНИК

На сложном пути к целевому показателю веса часто дает о себе знать феномен замедления обмена веществ, когда эффективность работы мышц при незначительной интенсивности нагрузки возрастает. То есть человек сжигает меньше энергии, чем обычно во время ходьбы, или другой неинтенсивной работы.

Далее текст на языке оригинала

Цей запобіжник виник під час еволюції, захищаючи людину від голоду. Він допомагає зберегти енергію, але одночасно і заважає втратити вагу та утримати результат.

Отже, чи можливо змінити метаболізм? Втрата ваги супроводжується зниженням ЗЕО (загальних енерговитрат організму). Для протидії цьому ефекту слід збільшити активну м’язову активність, щоб витрачати більше енергії. Також важливо намагатися збільшити м'язову масу, адже більше м'язів будуть виконувати інтенсивнішу роботу.

Видео дня

МЕТАБОЛІЗМ ТА БІЛОК

Метаболізм можна регулювати та прискорювати. Те, що змінюється найлегше і над чим ми маємо найбільшу владу в наших тілах, це ЕФА (енерговитрати при фізичній активності).

М’язам потрібна анаболічна сила — стимул для відновлення та нарощування м’язової маси. Її забезпечує споживання корисних джерел білка, таких як нежирна курка, риба, яловичина та яйця, а також цільнозернові продукти, боби, горіхи, тофу та молочні продукти.

Літні люди, старші 60 років, для формування м’язової маси потребують більше білка, ніж молодь. Природний процес старіння організму призводить до саркопенії (втрати м’язової маси). Це спричиняє втрату м’язами здатності використовувати білок і амінокислоти для відновлення пошкодженої тканини. Дослідження показують, що літнім людям потрібно їсти від 1,2 до 1,5 грамів білка на кілограм маси тіла на день, тоді як молоді люди потребують 0,8 грама на кг.

МЕТАБОЛІЗМ ТА ЛІКУВАННЯ ОЖИРІННЯ

Ожиріння часто спричинене споживанням великої кількості ультраоброблених продуктів, що призводить до збільшення ваги. Втрата ваги за допомогою дієти, фізичних вправ і прийому ліків працює, але ця втрата ваги також супроводжується зниженням ЗЕО (загальних енерговитрат організму).

Під час схуднення насамперед втрачається жирова маса. Залежно від ступеня споживання білка та тренувань 20-50% загальної втрати ваги — це втрата м’язової маси. Таким чином, дієти з високим вмістом білка та силові вправи можуть бути корисними для збереження м’язової маси та протидії зниженню ЗЕО, підтримуючи витрати енергії. У літніх людей додатковим фактором є відсутність здатності м’язів використовувати білок як анаболічний агент для захисту м’язової маси, а отже, для цього потрібна більша кількість білка.

МЕТАБОЛІЗМ ТА ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ

Коли люди втрачають вагу, для прискорення метаболізму їм потрібно споживати білок та виконувати вправи з обтяженням. Важливо включити в рутину силові та кардіотренування. Якщо вам складно займатися самотужки, підіть в тренажерний зал. Якщо краще наодинці — обирайте їзду на велосипеді чи тренування вдома.

Найкращий і найздоровіший спосіб підтримувати метаболізм на високому рівні – вживати здорові нежирні білки та займатися спортом. Рекомендується 30-60 хвилин помірної та інтенсивної фізичної активності принаймні 5 разів на тиждень. А також 20 хвилин силових вправ з обтяженням для зміцнення рук, ніг та корпусу 2-3 рази на тиждень.

У розробці лікування ожиріння є препарати, покликані змінити склад тіла, допомагаючи схуднути. Деякі з цих агентів є антагоністами міостатину та антитілами, які пригнічують активність міостатину з руйнування м’язів. Виявлено, що такі агенти сприяють нарощенню м’язової маси. Але питання про те, чи забезпечує збільшення м’язової маси поліпшення м’язової сили або функціональності, залишається суперечливим.

Важливий наступний крок у лікуванні ожиріння полягатиме у зменшенні жирової маси та одночасному збільшенні м’язової маси із поліпшенням спроможності організму до вищої фізичної активності, що забезпечить швидший метаболізм та зростання ЗЕО.

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты Bewell гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Другие новости

Как уменьшить риск появления камней в желчном пузыре

Как уменьшить риск появления камней в желчном пузыре

Некоторые факторы связаны с диетой, в то время как другие факторы не поддаются контролю
Натуральные травы, которые отпугивают насекомых

Какие растения следует посадить возле дачного туалета, чтобы отпугивать мух

Попробуйте отпугнуть мух с помощью лаванды, мяты и базилика
Что нельзя мыть в посудомоечной машине

Что нельзя мыть в посудомоечной машине: как предотвратить нежелательные повреждения

Эту посуду лучше мыть вручную, чтобы уберечь ее от возможных повреждений в посудомойке