Українська

Актуально

Так ли опасны гаджеты и как они влияют на сон?

Так ли опасны гаджеты и как они влияют на сон?

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Современные технологии помогают облегчить обучение, общение и развлечения, а технологические устройства стали важнейшим элементом навигации в повседневной жизни. Однако электронные устройства, такие как ноутбуки, компьютеры, планшеты, смартфоны и телевизоры, вызывают чрезмерную стимуляцию перед сном и, если не принять меры, сократится время сна.

Далее текст на языке оригинала

У довгостроковій перспективі гаджети можуть згубно впливати на здоров'я, роботу або успішність людини, якщо їх не використовувати в помірних кількостях. Повідомлялося про серйозні наслідки надмірного використання електронних пристроїв для фізичного та психологічного здоров'я людини, таких як головний біль, порушення зору, хронічний біль у шиї та спині, стрес, занепокоєння та порушення сну.

Дослідження повідомляють про взаємозв'язок між надмірним використанням мобільних телефонів та порушеннями режиму сну, і дослідження показало, що 61% підлітків використовували мобільні телефони протягом 5 і більше годин перед сном після опівночі, а дві третини учасників спали менше ніж 6 годин на добу.

Видео дня

У дітей, які дивляться перед сном телевізор, грають у відеоігри, користуються телефоном, планшетом для перегляду мультфільмів зазнають порушення не тільки тривалість сну, але і його якість. Ці діти також схильні до надмірної ваги, що може викликати не тільки фізіологічний дискомфорт, а й проблеми у відносинах з однолітками.

Чому ж використання здавалося б невинних і таких необхідних предметів знищують психічну та фізичну цілісність людини?

Відповідь у нашій базовій потребі для виживання – уві сні.

Сон - це природний найважливіший процес, що характеризується зміною рівня свідомості та зниженням рухливості тіла та реакції на зовнішні подразники. Сон необхідний фізіологічно для відновлення та підтримки фізичного здоров'я та когнітивних функцій.

Використання електронних девайсів менш ніж за 2 години до відходу до сну викликає порушення циркадного ритму шляхом впливу біологічного синього спектра світла.

Цей спектр світла пригнічує вироблення мелатоніну, гормону, що викликає сонливість. Насправді протягом дня це перевага, адже ви почуваєтеся бадьорим і свіжим. Проте ввечері вивільнення мелатоніну допомагає розслабитись перед сном. А пригнічення мелатоніну може призвести до того, що ви лягатимете спати пізніше і спатимете менше, ніж зазвичай.

Вплив синього або білого спектрів світла від електронних пристроїв збільшує психофізіологічне збудження та затримує настання сну (затримка фази) з іншими можливими ефектами, такими як депресія, тривога, нічні пробудження з неможливістю повторно заснути.

Деякі типи контенту можуть сильніше впливати на сон. Наприклад, дослідження показали, що захоплюючі відеоігри, фільми збільшують частоту серцевих скорочень, ускладнюють засинання та погіршують якість сну.

Скролінг стрічки новин перед сном викликає напругу нервової системи та емоційні переживання, що перешкоджає розслабленню. Саме стан повного розслаблення передує якісному сну.

На додаток до ефекту синього світла та стимулюючого контенту, використання технологій може скоротити час, який зазвичай відводиться для сну. Людина починає регулярно недосипати. Це призводить до хронічного дефіциту сну.

Рекомендації з гігієни сну зазвичай радять не використовувати ліжко ні для чого іншого, крім сну. У ліжку не рекомендується жодної діяльності, окрім сну. Девайси повинні залишатися за межами спальні, щоб уникнути спокуси їх використовувати.

Небезпечно також, що гаджети викликають зміну архітектури сну, у тому числі затримку початку сну та циркадний процес, а також зменшення сну із швидкими рухами очей та тривалість сну, на які впливає яскравість екрана при використанні безпосередньо перед сном.

В результаті сон позбавляється основної своєї функції - відновлення організму. На ранок людина відчуває себе втомленою і весь день сонною. Це може впливати на її емоційно-вольову сферу і здатність бути сконцентрованою. Такий латентний стан викликає до вечора тривогу та напругу, що заважає розслабитися та заснути. Цикл замикається.

Здоровій людині не рекомендується використання гаджетів менш ніж за одну годину до сну.

Якщо у Вас вже є складнощі із засинанням, тривалістю сну в період ночі, ви не почуваєтеся відновленим після пробудження, виключіть девайси з рук за 2 години до сну. Проведіть цей час за читанням паперової книги, спілкуванням із сім'єю та іншою приємною рутиною.

Бережіть свій здоровий сон.

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты Bewell гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Другие новости

Выращивание рябины в саду: преимущества и недостатки

Выращивание рябины в саду: преимущества и недостатки

Эти деревья легко приспосабливаются и могут преуспевать в различных почвенных и климатических условиях
Великобритания упрощает правила въезда для жителей семи стран

Великобритания упрощает правила въезда для жителей семи стран

Новая система электронного разрешения на путешествия (ETA) предоставляет путешественникам цифровое разрешение