Українська

Актуально

В чем причины популярности палеодиеты так кому она противопоказана

Олег ШвецBeWell
В чем причины популярности палеодиеты так кому она противопоказана

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Модель питания, предложенная еще в 70-х годах прошлого столетия и ставшая особенно популярной в последние десять лет, создала целую индустрию, капитализация которой достигает 500 млн долларов США.

Палеодиета базируется на продуктах, которые люди ели в эпоху палеолита, то есть от 2,5 миллиона до 10 000 лет назад. Ее также называют диетой каменного века, или диетой охотника-собирателя.

Далее текст на языке оригинала

Основна її ідея полягає в тому, що наш фізіологічні процеси у нашому організмі (включаючи травлення і метаболізм) не пристосувалися до особливостей їжі, яка виникла та змінилася завдяки досягненням сучасного землеробства та біотехнологій. Включає переконання щодо негативних наслідків від споживання зернових та молочних продукти, що сприяють хворобам серця, ожирінню та діабету.

Видео дня

 

 

Продукти палеодієти включають фрукти, ягоди, овочі, нежирне м’ясо, як-от яловичина, риба, горіхи, яйця, насіння, наприклад чіа та льону. Водночас вона виключає зернові, бобові, молочні продукти, рафінований або доданий цукор, додану сіль, їжу з високим рівнем обробки, а також деякі овочі з високим вмістом крохмалю, такі як кукурудза, горох і картопля.

 

 

 

ОСОБЛИВОСТІ

 

Ця дієта зосереджена на вживанні їжі з одним інгредієнтом. Вона виключає всі оброблені харчові продукти, що є безумовно корисним компонентом будь-якої моделі харчування.

 

 

Палеодієта включає багато білка та відрізняється низьким вмістом вуглеводів, що може допомогти у втраті ваги. Але виключення таких груп продуктів, як зернові та молочні, позбавляє організм належної кількості необхідних поживних речовин - корисної клітковини, вітамінів та мінералів, зокрема кальцію.

 

 

Натомість, при непереносимості зернових продуктів з глютеном, за наявності захворювання, відомого під назвою целіакія, виключення таких продуктів є єдиним ефективним способом лікування. Немає підстав поширювати повну елімінацію молочних продуктів при непереносимості лактози, майже всі люди, які мають цей стан, можуть споживати продукти з лактозою у помірній кількості.

 

 

 

ПЕРЕВАГИ

 

 

 

Сприяє схудненню.

 

Вживання оброблених продуктів, солоних закусок та їжі з високим вмістом цукрі і жиру може призвести до надлишку калорій, високого рівня холестерину та сприяє підвищенню кров’яного тиску. Зменшуючи кількість їжі, яку ви їсте, ви виключаєте їжу, яка, як правило, є калорійною, і яку ми іноді споживаємо її надмірно, як-от закуски і солодощі. Крім того, пріоритетна для палеодієти їжа з високим вмістом білка, як правило, дуже ситна. Це також сприяє зниженню ваги.

 

 

 

Допомагає знизити артеріальний тиск і холестерин.

 

Результати досліджень демострують, що палеодієта сприяє зниженню кров’яного тиску і рівня холестерину, оскільки виключає продукти з високим вмістом жиру та цукру. І навіть може покращити толерантність до глюкози та підвищити чутливість до інсуліну, що допомагає в лікуванні діабету 2 типу.

 

 

Однак важливо вибирати нежирне м’ясо, наприклад яловичу вирізку, філе, м’ясо птиці без шкіри та дичину, а не свинину, баранину чи навіть жирні шматки яловичини, споживання яких навпаки буде сприяти підвищенню рівню холестерину.

 

 

 

НЕДОЛІКИ

 

 

 

Виключає певні продукти

 

Відмова від зернових, бобових і молочних продуктів може бути не найкращим рішенням, адже вони забезпечують потребу у широкому переліку важливих поживних речовин. Оскільки ви не отримуєте необхідної клітковини із зерна, потрібно споживати фрукти, ягоди та овочі з високим вмістом клітковини, як-от полуниця, лохина та брюссельська капуста. А кальцій, якого може не вистачати через виключення молочних продуктів, — з овочів (броколі та шпинат), або збагачених кальцієм рослинних замінників молока.

 

 

 

Недостатньо вивчені наслідки

 

Ще недостатньо досліджень щодо впливу цієї моделі харчування на важливі показники здоров’я в довгостроковій перспективі. Рекомендується уникати суворої палеодієти протягом тривалого періоду часу. Робити перерви, протягом яких їсти трохи бобових, зернових і молочних продуктів, або перейти на середземноморську дієту, що дещо схожа на палеодієту, але не є такою обмежувальною.

 

 

Позитивний вплив від дотримання Середземноморської моделі харчування підтверджений результатами багатьох досліджень, які демонструють корисні довгострокові результати.

 

 

Тривалий час дотримуватися суворих обмежувальних дієт, на кшталт палеодієти, досить складно. Є деякі продукти, від яких корисно відмовитися назавжди: солодка випічка з рафінованого борошно, солоні закуски та оброблене м’ясо. Менше з тим, найкориснішою лишається така модель харчування, яка включає якомога ширший перелік різноманітних продуктів.

 

 

 

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

 

Палеодієта може допомогти досягти короткострокових цілей у покращенні здоров’я, але в довгостроковій перспективі слід розглянути такий варіант, як середземноморська дієта, що базується на значно більш збалансованому наборі харчових продуктів.

 

 

Крім того, якщо у вас є хронічна хвороба нирок або ви дотримуєтеся харчування з обмеженим споживанням білків, варто обговорити доцільність і безпечність палеодієти з вашим лікарем.

 

 

Людям з історією розладів харчової поведінки або імунодефіциту, потрібно бути обережними з обмеженням калорій. У такому випадку пробувати палеодієту слід під керівництвом медичного працівника.

 

 

Загалом палеодієта є непоганим стартом у вирішенні певних проблем. Якщо ви турбуєтеся про свою вагу, хочете зосередитися здоров’ї свого кишечника та намагаєтеся контролювати рівень цукру в крові - це може бути хорошим способом для досягнення короткострокових цілей.

 

 

Але з часом ви захочете привнести більше різноманітності у свій раціон. Обирайте середземноморську дієту або інший варіант здорового, збалансованого харчування, які чудово підходять в якості моделі харчування на все життя.

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты Bewell гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Другие новости

Приметы о мыле

Мыло выскользнуло из рук: что говорят народные приметы

Неожиданно ускользающее из рук мыло предсказывает крах всех ближайших планов и надежд
Как провести время с друзьями

5 идей, как можно провести время с друзьями

Планируя вечер с друзьями, подумайте о просмотре фильма с домашним кинотеатром
Источник витаминов и минералов: почему листовые овощи нужны нашему организму

Источник витаминов и минералов: почему листовые овощи нужны нашему организму

Капуста, шпинат или другие продукты должны быть всегда на столе
Можно ли носить чужие украшения

Можно ли носить чужие украшения: народные приметы

Кольца – самый популярный аксессуар, который часто получают в подарок или находят в общественных местах