Актуально
Лише ввечері чи й зранку: скільки разів на день вмивати обличчя
![](https://i3.obozrevatel.com/news/2024/4/21/life-woman-24986681280.jpg?size=930x441)
Більшість людей очищають обличчя двічі на день – вранці та ввечері. Проте існує думка, що це може призвести до погіршення стану шкіри та появи проблем з нею.
Чи дійсно це так, розповіли в health. Очищення обличчя є важливим, адже допомагає позбутися бруду, мертвих клітин шкіри та інших речовин, які засмічують пори й залози.
Дерматолог Керолайн Стулл зауважила, що немає універсальної відповіді на це питання. За її словами, все залежить від типу шкіри. Зокрема, мити обличчя двічі на день буде корисно для людей, чия шкіра схильна до появи вугрів або є жирною. А саме ранкове миття допоможе видалити зайве шкірне сало та мертві клітини шкіри, що закупорюють пори.
Дерматолог Стейті Тулл зауважила, що під час сну виробляється шкірне сало. Тому, якщо людина вмивається щовечора, проте не змінює наволочки щодня, то бруд від постільної білизни та волосся накопичується.
Очищення обличчя вранці може сприяти покращенню стану шкіри деяких людей, проте цей процес обовʼязковий не для всіх. Люди, які мають чутливу шкіру або запальні захворювання можуть виявити, що очищення обличчя двічі на день сушить шкіру.
У деяких випадках занадто часте миття обличчя може спричинити порушення мікробіоми шкіри й посилити шкірні захворювання, а саме періоральний дерматит.
Тому для більшості людей лише очищення обличчя перед сном може бути достатнім.
Раніше OBOZ.UA розповів про найнеобхідніші предмети краси на літо.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber , щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти Bewell гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.