Українська

Актуально

Голодать или нет: кому необходимо, а кому категорически запрещено

Голодать или нет: кому необходимо, а кому категорически запрещено

БЛОГ

ИСТОЧНИК

А вы голодали? Хотя раз в жизни каждый из нас воздерживался от еды.

Кое-кто имел цель похудеть, другие очистить организм, еще кто-то по религиозным мотивам, и совсем малый процент людей – в лечебных целях.

Далее текст на языке оригинала

Отже інтервальне голодування або ж фастинг, полягає у чергуванні періодів споживання їжі та відмови від неї протягом 16, 20, 24, 72 і більше годин.

Що може відбуватися з організмом в позитивному сенсі.

1. Зниження рівня інсуліну

Коли ви голодуєте, падає рівень цукру. Організм використовує глюкозу в крові та печінці, тому що у нього немає іншого джерела енергії. Отже, підшлункова залоза виробляє менше інсуліну для поглинання глюкози.

2. Підвищення імунітету

Голодування запускає регенерацію старих клітин у організмі, зокрема і тих, що є частиною імунної системи.

Видео дня

3. Втрата зайвої ваги

Коли ви їсте, організм використовує їжу як джерело енергії. Та частина з’їденого, яка не використовується для забезпечення життєдіяльності, перетворюється на жири та залишається в тілі. Так ви набираєте вагу.

У період голодування відбувається розщеплення цих жирів, тобто ліполіз.

4. Прискорення метаболізму

Періодично голодуючи, ви даєте час травній системі відпочити, підвищуєте рівень норадреналіну і, як наслідок, розганяєте обмін речовин. При наступному прийомі їжі ви отримаєте більше енергії, а калорії будуть спалюватися ефективніше.

5. Детоксикація

Щоб забезпечити безперервний обмін речовин, мозок перетворює глікоген, накопичений у печінці, в енергію. Через 12 години запаси виснажуються і організм починає спалювати жири, а токсини, що зберігаються в жирах, вивільняються і виводяться з організму.

6. Уповільнення старіння

Позбавлення поживних речовин, що відбувається під час голодування, активує процес аутофагії - руйнування старого матеріалу. На місці старих та неактивних клітин з’являються нові та здорові.

Правда ж, це все заворожує. АЛЕ‼️

Закликаємо усім перед початком будь-якого утримання від їжі, в тому числі Великоднього посту, звернутись до лікарів-дієтологів.

Будь-яка незбалансована дієта, утримання від певних продуктів та інтервальне голодування мають безліч протипоказань та можуть нашкодити здоров’ю.

Перед тим, як розпочати фастинг, варто проконсультуватися не з нутриціологом, а саме з лікарем-дієтологом, який працює за принципами доказової медицини, і уважно підійти до свого раціону харчування.

Інтервальне голодування як система схуднення не рекомендується вагітним і жінкам, що годують, а також дітям і підліткам. Протипоказана ця схема дієти і тим, хто має проблеми зі шлунком, кишечником, наднирниками, щитовидною залозою, цукровим діабетом, а також тим, хто страждає на стресове переїдання.

Якщо ж, ви вже на цьому небезпечному шляху і відчуваєте слабкість, швидку втомлюваність, дратівливість, знижену концентрацію уваги, запаморочення, головний біль – зупиніться! Це признаки шкоди організму.

Більш глобальні наслідки - це гіпоглікемія, гіпотонія (знижений артеріальний тиск), безсоння, нудота, мігрень, непритомність, зневоднення, розлади харчової поведінки, сприйнятливість до інфекційних захворювань.

При недотриманні принципів правильного харчування в періоди їжі навіть на режимі фастингу можна додати у вазі і зіткнутися: порушенням чутливості до інсуліну та підвищенням цукру в крові, підвищенням холестерину, дефіцитом важливих вітамінів, макро- та мікроелементів і не тільки.

До режиму прийому їжі дуже чутливий шлунково-кишковий тракт — тривалі "голодні" проміжки можуть призвести до застою та згущення жовчі та розвитку жовчнокам'яної хвороби. Крім того, поєднання інтервального голодування з хронічним стресом послаблює захисні сили слизових шлунково-кишкового тракту та може сприяти розвитку їх ушкодження, утворенню ерозій та виразок.

А ще пам’ятайте, що чим довше ви голодуєте, тим сильніше організм працює на спротив схудненню.‼️

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты Bewell гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Другие новости

Британская офицерка стала самой быстрой женщиной, пробежавшей на лыжах через Антарктиду

Британская офицерка стала самой быстрой женщиной, пробежавшей на лыжах через Антарктиду

В прошлом году она побила два рекорда Гиннеса по полярным исследованиям
Плюсы и минусы розмаринового масла

Розмариновое масло: стоит ли его использовать

Масло розмарина часто используется в ароматерапии
Значение снов о войне

Приснилась война: что может означать такое видение

Трактовка видений о войне за разными сонниками