Українська

Актуально

Когда лишний вес имеет психосоматический характер: что делать

Когда лишний вес имеет психосоматический характер: что делать

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Лишний вес – это проблема, которая стала очень актуальной в современном мире, и она имеет глубокие психосоматические корни. Недовольство своей физической формой может иметь в основе не только физические, но и психологические проблемы. Меня зовут Ирина Шенье, я психолог, и в этой статье мы рассмотрим, как понимать психосоматические причины набора лишнего веса и как их преодолеть с точки зрения психолога. Также я дам полезные советы, направленные на сохранение психического и физического здоровья в борьбе с этой проблемой.

Далее текст на языке оригинала

Зайва вага не завжди є лише наслідком неправильного харчування та недостатньої активності. Часом вона може бути результатом глибоких психологічних факторів. Давайте розглянемо деякі з них, звертаючи особливу увагу на те, як стрес впливає на наше тіло та як із цим боротися.Проблеми з вагою часто мають психосоматичну складову, оскільки психічний і емоційний стан людини можуть впливати на її фізичне здоров'я і вагу. Ось деякі способи, якими психосоматичні фактори можуть впливати на вагу:

Видео дня

Стрес і емоційний стан: Стрес, тривожність, депресія та інші емоційні проблеми можуть призвести до надмірного споживання їжі (емоційне переїдання) або, навпаки, призвести до втрати апетиту. Це може призвести до надмірного набору або втрати ваги.

Зміни у звичках споживання їжі: Стрес, тривожність або низька самооцінка можуть призвести до нездорових звичок харчування, таких як переїдання, анорексія або булімія.

Сон та відпочинок: Недостатній сон і хронічний стрес можуть впливати на гормональну систему, що регулює апетит і метаболізм, що в свою чергу теж впливає на збільшення ваги.

Самооцінка та відношення до свого тіла: Низька самооцінка та негативне ставлення до свого тіла можуть вести до невдалої спроби схуднення або, навпаки, до надмірного вживання їжі як способу заспокоєння.

Психосоціальний контекст: Соціокультурні стереотипи і тиск соціуму можуть впливати на ставлення до ваги та тіла, сприяючи розвитку різних психологічних проблем, пов'язаних з вагою.

Ще одними психосоматичними причинами надмірної ваги є такі фактори:

Захист за оболонкою:

Для деяких людей зайва вага є своєрідним захистом від невдач та розчарувань. Вона стає як оболонкою, що захищає від небезпеки та болю. Важливо розібратися з цим страхом та намагатися вирішувати проблеми замість того, щоб ховатися під негативними емоціями та зайвою вагою.

Бажання залишатися непомітним:

Для деяких людей зайва вага може стати способом залишитися непомітним для інших, особливо в сфері стосунків. Це може бути пов'язано зі страхом відкритися та будувати глибокі відносини. Важливо працювати над власною внутрішньою гармонією та самоприйняттям.

Прагнення бути помітнішим:

Деколи прагнення виділятися може призвести до бажання бути "більшим". Це може бути спробою компенсувати недоліки в суспільстві та стосунках. Важливо розуміти, що справжня соціальна значимість пов'язана не з вагою, а з нашими якостями та досягненнями.

Вплив образ та провини:

Сильні образи та почуття провини можуть призвести до набору зайвої ваги як способу вираження болю та непокою. Важливо навчитися відпускати минуле та зосереджуватися на позитивних аспектах життя.

Відсутність безпеки та захисту:

Деякі люди можуть набирати вагу як захисний механізм у важких ситуаціях. Важливо знаходити інші способи подолання стресу та відчуття безпеки.

Як боротися із зайвою вагою, спричиненою психологічними факторами:

  • Збалансований підхід до життяДбайте про своє фізичне та емоційне здоров'я. Регулярна фізична активність, здорове харчування, достатній сон та водний баланс допоможуть знизити рівень стресу.
  • Консультуйтеся з психологомПрофесійний психолог може допомогти розібратися з психологічними труднощами, які призвели до набору ваги.
  • Повернення до рутиниВідновіть рутинні справи, які вас відволікали до стресу. Це допоможе відчувати себе в безпечному та знайомому середовищі.
  • Радуйте себеДодавайте до життя приємні події та задоволення. Важливо знайти радість в маленьких речах.
  • Стимулюйте гормони радості Зверніть увагу на споживання продуктів, які сприяють виділенню серотоніну, дофаміну та окситоцину, що допомагають зменшити стрес.

Розуміння психологічних аспектів зайвої ваги може відкрити нові шляхи до подолання цієї проблеми. Не соромтеся звернутися до фахівців за підтримкою та порадами, які допоможуть вам повернутися до гармонії з собою та своїм тілом.

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты Bewell гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Другие новости

Как вырастить лимонное дерево в домашних условиях: это можно сделать даже из косточки

Как вырастить лимонное дерево в домашних условиях: это можно сделать даже из косточки

Лимонные деревья можно размножать разными способами: семенами или вегетативно, черенками, прививками или отводками
Что нельзя делать перед зеркалом: 5 запретов, которые могут привести к неприятностям

Что нельзя делать перед зеркалом: 5 запретов, которые могут привести к неприятностям

Лить слезы перед зеркалом также считается плохой приметой