Українська

Актуально

Правила, которые помогут сохранить дольше мозг в рабочем состоянии

Правила, которые помогут сохранить дольше мозг в рабочем состоянии

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Когда наступает холодное время года, мы больше времени проводим дома, меньше – на свежем воздухе. Достаточно всего несколько дней такой "малокислородной" жизни, чтобы почувствовать усталость и легкую сонливость. В настоящее время наши нейроны (нервные клетки) испытывают гипоксию (дефицит кислорода) и дефицит энергии.

Далее текст на языке оригинала

А якщо ми ще заводимось у півоберта, пізно лягаємо спати, то цим самим значно підвищуємо шанси не лише швидко втрачати пам'ять, впасти в хандру і депресію, але і отримати деменцію та хворобу Альцгеймера.

Тому є три прості правила, які справді допоможуть зберегти мозок у робочому стані. Потрібно гуляти за будь-якої погоди, навчитися абстрагуватися від негативних думок та фокусуватися на позитиві. Із раціону виключити цукор та додану фруктозу (не купувати солодощі "без цукру" та "для діабетиків", солодкі напої з глюкозо-фруктозним сиропом, тобто уважно читати етикетки).

Видео дня

Включати у свій раціон ЦИТРУСОВІ і КІВІ. Не потрібно багато, достатньо лише третину грейпфрута, апельсина, лимона, щоб їхні біологічно активні компоненти позитивно вплинули на мозок і ми відчули це.

ЦИТРУСОВІ.

- зменшують прояви гіпоксії завдяки #гесперідину у лимоні, #нарінгеніну у грейпфруті та #кверцитину в апельсині. Нейрони краще збагачуються киснем, активніше працюють, ми можемо краще фокусуватися на важливих справах.

- активують процеси #аутофагії, тобто очищення клітин від накопиченого відпрацьованих компонентів, які заважають клітинас провноцінно працювати, попросту кажучи, від клітинного сміття.

Особливий компонент грейпфрута, в назві якого є відтінок сексуальності - #спермідин, активує ферменти "очисних" структур, які є в кожній клітині - лізосом.

За пояснення механізму аутофагії рік у жовтні минулого року японський вчений Йосінорі Осумі отримав Нобелівську премію. Активують біогенез (поділ) мітохондрій - маленьких продовгуватих структур у клітинах, які виробляють молекули АТФ, тобто чисту енергію, без якої організм не може жити.

Мітохондрії цікаві тим, що виробляють не лише АТФ, але і вільні радикали, і чим старшими ми стаємо, тим менше в клітинах залишається мітохондрій, а значить, менше енергії, а натомість вони більше продукують вільних радикалів, які, коли їх занадто багато, починають руйнування клітин та прискорюють і без того вже запущені процеи старіння.

Можливо все це і складно трошки написано, але, Ви зрозуміли, що восени, взимку та навесні потрібно включати трошки цитрусових у раціон і Ваш власний, і Ваших дітей, і старших батьків.

Щоб пом'якшити дію кислот, які є в цитрусових, поріжте їх на дрібні кубики і змішайте із замоченим попередньо у ТЕПЛІЙ воді, насінням чіа. Можна додати трошки банана і вийде дуже смачний коктейль.

Порція - не повна склянка.

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты Bewell гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Другие новости

Горячие источники от всех болезней: 5 типов термальных вод и что они лечат

Горячие источники от всех болезней: 5 типов термальных вод и что они лечат

В этих водах есть минеральные вещества, соли и даже природная радиация
5 домашних натуральных ополаскивателей от неприятного запаха изо рта

5 домашних натуральных ополаскивателей от неприятного запаха изо рта

Для их приготовления вам нужны пряные травы и специи, которые есть на каждой кухне