Українська

Актуально

Почему диетологи так упорно рекомендуют не употреблять жареную пищу

Почему диетологи так упорно рекомендуют не употреблять жареную пищу

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Вы все еще жарите?

Почему диетологи призывают употреблять в пищу преимущественно #свежие#продукты и предостерегают от злоупотребления термической обработкой, особенно жаркой?

Далее текст на языке оригинала

Тому, що при смаженні продукти небезпечно змінюються.

Золотистий колір смаженої їжі - це продукт окислення ліпідів (жирів) та білків (так звана #глікація або неензиматична реакція Maillard, погугліть, кому цікаво).

Окрім цього утворюються токсичні речовини з невимовними назвами - #акриламід та #епоксігліцидамід, які спричинюють периферійні #полінейропатії та ракові захворювання.

Для запобігання піноутворення, до олій додають силікон, який перешкоджає випаровуванню #акролеїну та #акриламіду і тим самим збільшує концентрацію цих речовин у смажених продуктах.

Окрім цього, в смажених продуктах утворюються циклічні жирні кислоти та транс-жири, які ведуть до порушення репродуктивних функцій.

Видео дня

Для сповільнення окислення жирних кислот, виробники додають до олій синтетичні антиоксиданти (#гідроксітолуол, гідроксіанізол, #пропілгаллат та ін), які справді зменшують окислення жирних кислот при кімнатній температурі, але при високій (150-200 градусів С) ці речовини або швидко інактивуються, або швидко випаровуються -- тому-то соняшникова олія, яка традиційно шипіла і шкварчала при смаженні, тепер веде себе "слухняно", але аж ніяк не є безпечною.

Таким чином, продукти харчування під дією смаження не лише втрачають свою харчову цінність, але й стають потенційно небезпечними (за матеріалами Fatty acids in food and their health implications. Third edition/Ching Kuang Chow.2008).

Не витримують нагрівання олії, які багаті ПНЖК (поліненасиченими жирними кислотами) -- це більшість нерафінованих, тому їх потрібно додавати лише в готові страви.

Вкрай небезпечно смажити на #лляній олії -- на виході отримуєте 100% токсичний продукт.

До речі, є три види жирів, які витримують нагрівання до високих температур -- це свинячий #смалець, #кокосовий жир та #оливкова олія, але при тривалому смаженні і високій температурі і вони змінюються.

Тому, якщо Вас вже "припекло" і неймовірно хочеться саме смаженої їжі, ось важливі #лайфхаки:

- вживайте якісний свіжий смалець, кокосове масло або оливкову олію;

- не нагрівайте до високих температур сковорідку;

- часто перевертайте те, що смажите;

- промокніть паперовою серветкою смажену котлетку чи стейк, щоб поменше отримати шкідливих речовин.

А взагалі готуйте їжу на пару, тушкуйте, ще краще - додавайте олію у вже готові страви і збережете в хорошому стані і печінку, і підшлункову залозу і здоров'я в цілому.

Вибирайте правильно приготовлену їжу і їжте її із задоволенням, бо хороша їжа - джерело хорошого настрою.

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты Bewell гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Другие новости

Сны о море

Приснилось море: что это может означать

Толкование снов за разными сонниками
Комедийные сериалы

Самые смешные сериалы, которые стоит посмотреть каждому

Подборка сериалов в жанре комедия