Українська

Актуально

Как правильно спать, чтобы просыпаться бодрыми

Как правильно спать, чтобы просыпаться бодрыми

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Согласно статистике каждый третий взрослый человек страдает от недосыпа. Лидируют в этой гонке мужчины – именно среди них более распространена короткая продолжительность сна. В блоге расскажу о расстройствах сна и о том, как недосыпание влияет на здоровье и дала советы, как правильно спать, чтобы просыпаться бодрыми и улучшить качество своего сна.

Далее текст на языке оригинала

Люди часто скорочують свій сон через роботу, сімейні потреби або навіть щоб подивитися хороше шоу по телевізору. Але якщо недосипання є звичайною частиною вашого розпорядку дня, будьте готові до підвищеного ризику розвитку ожиріння, діабету 2 типу, високого кров’яного тиску, серцевих захворювань та інсульту, поганого психічного здоров’я та навіть ранньої смерті.

Навіть одна ніч короткого сну може вплинути на ваше самопочуття наступного дня. Ви не тільки більше схильні до сонливості, але й у поганому настрої та менш продуктивні на роботі. Недостатній сон погіршує когнітивні функції, що може збільшити ймовірність автомобільних та інших транспортних аварій, нещасних випадків на виробництві, медичних помилок і втрати продуктивності праці – а це при вищенаведеній статистиці впливає на суспільство глобально.

Видео дня

Хороша якість сну не менш важлива, як і наявність сну взагалі. Ознаки поганої якості сну включають відчуття сонливості або втоми навіть після достатнього сну, неодноразове пробудження вночі та наявність симптомів розладу сну (таких як хропіння або задишка).

Коротка тривалість сну (менше 6 годин на добу) може бути пов’язана з кількома хронічними захворюваннями, зокрема:

  • Цукровий діабет 2 типу
  • Хвороба серця
  • Ожиріння
  • Депресія

Сомнологиня Дарʼя Пилипенко

Розуміння того, як нестача сну впливає на ваше здоров’я та своєчасне покращення його якості може допомогти вам приймати більш правильні рішення та почати жити більш щасливіше та бути продуктивнішим.

Правила здорового сну:

  • Лягайте спати і вставайте щодня в один і той же час, включаючи вихідні.
  • Підтримуйте в спальні тишу, темряву та комфортну температуру.
  • Приберіть електронні пристрої зі спальні.
  • Уникайте великих прийомів їжі, кофеїну та алкоголю за 4 години до сну.
  • Будьте активні протягом дня, щоб допомогти вам заснути вночі.

Прокидайтеся бадьоро та будьте здорові!

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты Bewell гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Другие новости

Астрологический прогноз для уверенности и самооценки

Эти знаки зодиака станут более уверенными в себе в 2024 году

Прогноз для Козерогов, Рыб и Львов
Что подарить любимому: варианты подарков, которые порадуют любого мужчину

Что подарить любимому: варианты подарков, которые порадуют любого мужчину

Выбрав одну из этих идей подарков, вы можете гарантировать незабываемый и успешный праздник для особых мужчин в вашей жизни
Почему отбеливатель и уксус не подходят для всех типов уборки

Почему отбеливатель и уксус не подходят для всех типов уборки

Почему универсальный раствор не всегда эффективен?
Как подготовить собаку к долгой разлуке: важные советы

Как подготовить собаку к долгой разлуке: важные советы

Что делать, когда нужно уехать без питомца