Українська

Актуально

Как ухаживать за руками?

Как ухаживать за руками?

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Рекомендации Британской ассоциации дерматологов (перевод и адаптация проф. Святенко)

Почему нужно заботиться о руках?

Наши руки ежедневно вступают в контакт со многими веществами, такими как мыло, моющее средство, шампунь, химикаты для уборки дома, вода и продукты питания. Эти средства могут разрушать защитные липиды, удерживающие влагу в коже, что приводит к шелушению, сухости и раздражению. Частый контакт с водой является одной из наиболее распространенных причин. Как только кожа рук раздражается и повреждается, она подвержена дальнейшему повреждению, и создается замкнутый круг, ведущий к дерматиту рук или усилению уже существующего дерматита.

Далее текст на языке оригинала

Чи вилікує хороший догляд за руками стан моєї шкіри?

Ні, але турбота про Ваші руки допоможе відновити шкіру і зменшити пошкодження. Після того як дерматит рук очиститься, хороша турбота про руки зменшить ймовірність його повернення. Шкіра залишається вразливою протягом декількох місяців після того, як стала виглядати краще, тому важливо підтримувати постійний стан.

Видео дня

Що таке пом’якшувальні засоби (зволожувачі) і як вони працюють?

Пом’якшувальні засоби представляють собою суміші масла (креми) або парафіну (мазі) і води. Вони розгладжують і зволожують шкіру. Цей ефект триває недовго, тому їх потрібно повторно застосовувати кілька разів в день. Існує багато різних типів пом’якшуючих засобів, тому важливо знайти ті, які підходять Вам і практичні в повсякденному житті.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ. У цій статті згадуються "пом’якшувальні засоби" (зволожувачі). Коли пом’якшувальні продукти, які мають в складі парафін контактують з перев’язочним матеріалом, одягом, постільною білизною або волоссям, існує небезпека, що відкритий вогонь або куріння сигарет можуть викликати пожежу. Для зниження ризику пожежі тим, хто використовує засоби для догляду за шкірою або волоссям, що містять парафін, рекомендується уникати відкритого полум’я, включаючи куріння сигарет і знаходження поруч з людьми, які курять або використовують відкритий вогонь. Також рекомендується регулярно прати одяг і постільну білизну, бажано щодня.

Як слід застосовувати пом’якшувальні засоби (зволожувачі)?

Ви повинні наносити пом’якшувальні засоби всякий раз, коли шкіра здається сухою і після кожної ручного прання. Зазвичай це означає, що Ви повинні мати доступ до них на роботі або в школі. Їх можна купити в невеликих пробниках, щоб взяти на роботу, а також великих банках для використання вдома. Хорошим часом для застосування пом’якшуючих засобів вважається час після душу або ванни, коли Ви розслаблені, дивіться телевізор і перед сном. На ніч після нанесення пом’якшуючих засобів можна одягати бавовняні рукавички, щоб запобігти жирним плямам на постільній білизні.

Стероїди зазвичай застосовуються або за 20 хвилин до пом’якшуючих засобів, або через 20 хвилин (в даний час немає доказів того, що один порядок краще, ніж інший). Стероїди не слід використовувати для зволоження сухої шкіри – вони повинні використовуватися тільки на запалених ділянках дерматиту.

Які побічні ефекти пом’якшуючих засобів?

Пом’якшувальним засобам невластиво викликати побічні ефекти. Якщо шкіра рук тріскається і болить, пацієнти можуть час від часу скаржитися при нанесенні на печіння. Жирні пом’якшувальні речовини можуть також зігрівати шкіру, що може іноді привести до посилення свербіння. Це не означає, що у Вас алергія на цей засіб, і свербіж зазвичай проходить у міру поліпшення дерматиту. Лише дуже рідко люди відчувають алергію на інгредієнти в пом’якшувальних засбах. Засоби які мають в складі парафін рідко викликають алергію, і це кращий вибір для пацієнтів.

Чи є що-небудь, що потрібно застосовувати або уникати при застосуванні пом’якшуючих засобів?

Чисті парафіномісткі пом’якшувальні речовини є легкозаймистими і ніколи не повинні використовуватися поблизу відкритого полум’я. Ваші руки можуть бути слизькими після нанесення жирного пом’якшуючого засобу, тому дайте їм час для висихання перед водінням або експлуатацією обладнання. Якщо Ви працюєте з документами, Ви можете віддати перевагу менш жирним кремам або пом’якшуючий гель.

Як потрібно мити руки?

Використовуйте теплу воду і замінник мила (їх можна купити без рецепта). Якщо Ваші руки забруднені, помірно використовуйте непарфюмірованне мило, потім ретельно промийте. Зніміть каблучки перед тим, як мити руки, щоб уникнути попадання мила і вологи під них.

Після миття ретельно витріть руки рушником, особливо між пальцями, потім нанесіть пом’якшувальний засіб.

Чи є що-небудь, що можна зробити, щоб уникнути або зменшити частоту загострень?

Уникайте контакту шкіри з миючими засобами, що чистять хімікатами і миючим засобом для прання, так як всі вони будуть дратувати її.

Завжди надягайте рукавички при контакті з цими хімікатами. Намагайтеся не забруднювати руки при приготуванні їжі, щоб не довелося мити їх миючим засобом.

По можливості використовуйте пральні та посудомийні машини.Попросіть інших членів сім’ї допомогти в домашньому господарстві і садівництві, щоб дати Вам можливість відпочити.

Їжа може дратувати поверхню шкіри. Не очищайте картоплю, помідори, цитрусові, часник або перець чилі голими руками.

Не використовуйте для рук рідке мило або шампунь. Використовуйте одноразові рукавички, коли Ви миєте волосся або голову дитини. Не застосовуйте лосьйон для волосся, крем для волосся або особливо фарбу для волосся голими руками.

Каблучки можна носити на роботу або по дому, поки шкіра не стане чистою протягом трьох місяців. Тримайте внутрішню частину кілець чистої, очищаючи її під проточною водою.

Одягніть рукавички для брудних робіт, пов’язаних з контактом з моторним маслом і мастилом. Не використовуйте жорсткі чистячі засоби або дротяну шерсть на шкірі рук, так як вони дуже дратують шкіру. Скловолокно, гіпсокартон та цемент також дуже дратують.

Уникайте контакту зі шкірою клею і розчинників, таких як білий спирт, скипидар, розчинники і трихлоретилен.

Працівники охорони здоров’я повинні використовувати спиртові серветки замість миття рук для контролю інфекції. Якщо руки забруднені або забруднені кров’ю або іншими рідинами організму, для дезактивації можна використовувати спиртові серветки. Завжди дотримуйтесь правил контролю за інфекцією і гігієною рук на своєму робочому місці. Іноді спиртові серветки можуть щипати, але це не є ознакою алергії. Це говорить про те, що мило, яке Ви вже використовували, пошкодило шкіру. Спиртові серветки насправді менш подразнюють шкіру, ніж мило і вода.

Коли необхідно носити рукавички?

Використовуйте захисні рукавички для вологої роботи і при роботі з хімікатами або потенційно небезпечним матеріалом.

Носіть рукавички якомога менше, в ідеалі не більше 20 хвилин, тому що пітливість може привести до погіршення дерматиту. Переконайтеся, що Ваші рукавички чисті, сухі і не мають дірок. При необхідності використовуйте рукавички з ПВХ, оскільки вони навряд чи можуть викликати алергію. Використовуйте бавовняні рукавички для зменшення пітливості.

Чистіть внутрішню частину рукавичок, вивертаючи їх навиворіт і споліскуючи теплою водою кілька разів на тиждень.Регулярно замінюйте зношені рукавички, особливо при використанні в промисловості. Викиньте і замініть рукавички, якщо вони промокли всередині.

Одягайте теплі тканинні рукавички в холодну погоду, щоб захистити шкіру від пересихання на холодному повітрі.

Ця стаття була переведена з рекомендацій Британської асоціації дерматологів "Оглядова інформація для пацієнта", адаптована на українську мову професором Святенко Т.В., м Дніпро, Україна.

Будьте здорові і привабливі!Звертайтеся тільки до професіоналів.Використовуйте при вивченні інформації про вашу проблему тільки дані доказової медицини, такі, як наведено в цій статті.

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты Bewell гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Другие новости

Салат для молодости и долголетия

Салат для молодости и долголетия

Украинская разновидность такого салата - с добавлением томатов, брокколи, перца, лимонного сока, масла и моцареллы
Как избавиться от комочков муки в тесте

Как избавиться от комочков муки в тесте

Получаю от вас вопросы касательно непромеса теста и комочков муки в нём – почему так получается и можно ли с этим справиться?
Как проверить заряд батареек: 5 действенных советов

Как проверить заряд батареек: 5 действенных советов

Простые методы, о которых вы не знали