Українська

Актуально

"Воспитание" ремнем: что чувствует ребенок, которого бьют

''Воспитание'' ремнем: что чувствует ребенок, которого бьют

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Во-первых. Может взрослый человек, который бьет ребенка считаться нормальным?

Во-вторых. Физическое наказание многократно описано психологами и педагогами по всему миру. И все в один голос говорят: это жестокое обращение с ребенком!

Далее текст на языке оригинала

Що відчуває дитина, яку б'ють?

Якщо до дитини регулярно застосовувати тілесні покарання, у неї змінюються структури головного мозку, що відповідають за пам'ять та емоції. Порушується обмін нейромедіаторів, і більшою мірою — окситоцин, який називають гормоном прихильності. Згодом така дитина зазнаватиме труднощів із формуванням стабільних і близьких стосунків — із друзями, коханими, зі своїми ж батьками. Порушення відбуваються і в мозковій системі підкріплення, через що дитина не бачить орієнтирів через отриманий раніше позитивний досвід. Це може вплинути на її майбутнє, успіх у кар'єрі та створенні сім'ї.

Видео дня

На тлі цього підвищується чутливість до небезпеки, розвивається підозрілість, недовіра до оточуючих. Таку дитину важче мотивувати на навчання і саморозвиток, її важко чимось зацікавити, захопити.

За своєю природою дитина тягнеться до батьків, чекає від них любові, уваги, турботи. Якщо вона цього не отримує або ж усі позитивні сигнали перекриваються фізичним та емоційним насильством, то відбувається збій в емоційно-мотиваційній регуляції. Тобто у відповідь на жорстоке поводження дитина починає поводитися ще гірше.

Якщо говорити про відтерміновані наслідки тілесних покарань та емоційного насильства, то можна відзначити нездатність людини, яку в дитинстві били, вирішувати суперечки мирно, знаходити компроміс. Її батьки навчили, що в будь-якій важкій ситуації можна задіяти ляпаси. Навіщо ж шукати інші шляхи?

Александер Нілл, із книги "Саммерхілл. Виховання свободою", писав

"Покарання завжди замикає порочне коло. Биття — зганьблена ненависть, і кожна нова прочуханка викликає в дитині дедалі більше і більше ненависті".

В Україні законодавством заборонено фізичне покарання дітей.

А вас били батьки?

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты Bewell гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Другие новости

Праздничный салат вместо 'Шубы' и 'Мимозы'

Праздничный салат вместо "Шубы" и "Мимозы"

Отправьте салат на несколько часов в холодильник, чтобы он пропитался
Превышение лимита багажа: ключевые ошибки в упаковке во время путешествий

Превышение лимита багажа: ключевые ошибки в упаковке во время путешествий

Эксперт по путешествиям раскрывает распространенные ошибки в упаковке, из-за которой вы можете превысить лимит багажа.
Сравнение кед и кроссовок

Кеды или кроссовки: что лучше выбрать между двумя популярными видами обуви

Кроссовки обычно разрабатывают с учетом функциональности для занятий спортом