Українська

Актуально

Как правильно ухаживать за своим телом, чтобы быть здоровым

Как правильно ухаживать за своим телом, чтобы быть здоровым

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Я давно хотела написать пост тело. О его красоте и совершенстве. О нашем отношении к нему. Мы все – невероятные счастливчики, ибо судьбой случая пришли в этот мир.

Далее текст на языке оргинала

У нас багато можливостей і ми вирішуємо, як ними розпорядитися. У нас єдине тіло, яке дає нам змогу жити. Але дуже багато з нас навіть не задумуються, яким скарбом вони володіють.

Хтось не любить своє тіло, особливо це стосується молодих, бо хоче бути таким, як нав'язують стандарти. Комусь у тілі дискомфортно, бо заважає просто жити: щось болить, десь ниє, заважає ходити, спати, чути, бачити, пам'ятати...

Більшість пливуть за "течією" без найменшого спротиву: не рухаються, хоч тіло просить руху, кладуть до рота все, що хочеться, нищать свої легені, шлунок, печінку, серце, мозок. Ми робимо кар'єри, втрачаючи здоров'я.

Видео дня

Потім намагаємось повернути здоров'я, з гіркотою усвідомлюючи, що не кар'єра була головним у житті. Але досить сентенцій, краще конструктив.

Яким би не було наше тіло, але воно -- єдине, що у нас є, і в наших силах його зробити кращим. Що означає бути здоровим? І Як ним бути?

1. Харчуватися збалансовано, але у відповідності до свого стану здоров'я, віку.

Правилом вибору мають бути продукти, які Ви ІДЕНТИФІКУЄТЕ: є такий продукт в природі -- можна їсти, нема квітучих сосисок на деревах, чи соковитих вафель на кущах -- багато разів подумайте, чи варте Ваше тіло таких "троянських коней", нехай навіть дуже спокусливих на запах, смак і вигляд.

Для кожного мають бути в раціоні білки, жири та вуглеводи, але це мають бути КРАЩІ представники, а не їх сурогати та шкідливі двійники. Ними замінюють наші потреби тіла і від цього дефіциту починається багато проблем, спочатку маленьких, а потім -- таких, які відбирають у нашого тіла сили, енергію і саме життя.

А ще в раціоні мають бути продукти, які людина споживала протягом своєї еволюції: ягоди, гриби, горіхи, насіння, корінці, трави, чиста вода (нехай навіть фільтрована).

Величезна кількість біологічно активних речовин позитивно впливають на обмін речовин, зменшують запалення, оздоровлюють кишечник, захищають судини від втрати еластичності та старіння, активують гени, пов'язані із довголіттям.

2. Рухатися щодня, багато і тв будь-якому віці та стані здоров'я. Можете -- бігайте, не можете -- ходіть багато, не можете рухайте тими частинами тіла, якими можете, навіть, якщо лежите. Вчора на прийомі була 80-річна жіночка, яка прийшла, важко спираючись на паличку, "дитина війни", людина з дуже непростим життям.

Коли я запитала, з якою метою вона прийшла, вона сказала: "поможіть мені помолодіти, знову почати ходити без палички і ще трохи пожити!"

Оскільки ходити їй дуже важко, вирішили, що вона щодня ходитиме з паличкою під ритмічну музику і робитиме вправи, в ліжку. Найближчим часом повідомлю Вас, що їй таки стало легше ходити.

Правило життя: не можете бігати -- ходіть, не можете ходити -- повзіть.

Багатьма дослідженнями доведено: рух попереджує та лікує багато проблем, які відбирають здоров'я: і від цукрового діабету 2 типу, і атеросклерозу, незалежно від дисліпідемій, і від гіпертонічної хвороби, ожиріння, навіть від онкологічних захворювань (бо багато з них беруть початок від порушення обміну речовин, ожиріння та прихованих запалень).

Рух - це гарний настрій і хороша пам'ять.

3. Полюбити фізпроцедури. Якщо є можливість, сходіть на масаж, відвідайте сауну, зробіть контрастний душ. Це покращить кровообіг, зміцнить імунну систему, зніме втому та просто дадасть відчуття щастя.


4. Робити регулярні обстеження (сheck-up).

Відвідувати сімейного лікаря, здавати аналізи крові на цукор, холестерин, біохімію, знати свій тиск крові, робити флюорографію грудної клітини, проходити консультації мамолога (для жінок) та інших вузькопрофільних спеціалістів, лікувати зуби, робити щеплення.

Позавчора одна з пацієнток, якій виставили онкологічний діагноз та пролікували, все ж втратила час, бо не довела обстеження до кінця свого часу.

Не маєте можливості найближчими днями відвідати лікар, то для початку виміряйте об'єм талії сантиметровою стрічкою: до 80 см у жінок та до 94 см у чоловіків -- норма.

Чим вищі цифри, тим більший ризик метаболічного синдрому (це стан, який включає інсулінорезистентність/цукровий діабет, високий артеріальний тиск, атеросклероз та багато внутрішнього жиру).

Завтра новий день -- нові можливості.

Життя непросте, має всі відтінки всіх кольорів, але ми можемо багато з них зробити яскравішими та світлішими.


Любіть своє тіло. Давайте йому рух, годуйте його. Не виснажуйте. Вдосконалюйте.

Вам ВСЕ під силу, і Ви це знаєте.

Ну, а я пішла в сауну, гарного вечора.

Особливий привіт -- дівчатам: Ви прекрасні! Вс-всі-всі! Незалежно від віку, ваги і характеру!

(Подумайте про себе, знайдіть для себе час, не відкладайте на потім -- коли Ви збираєтесь жити? Коли діти виростуть, школу закінчать, інститут, внуків народять? Варіантів безліч -- життя одне).

Основна страва.

Маш варений.

Гриби лісові варені.

Оливкова олія -- ложка.

Кабачок сирий.

Перець.

Селера стебло.

Яйце, варене нам'яко.

Десерт.

Ягоди різні розморожені.

Горіхи.

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты Bewell гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Другие новости

Как уменьшить риск появления камней в желчном пузыре

Как уменьшить риск появления камней в желчном пузыре

Некоторые факторы связаны с диетой, в то время как другие факторы не поддаются контролю
Натуральные травы, которые отпугивают насекомых

Какие растения следует посадить возле дачного туалета, чтобы отпугивать мух

Попробуйте отпугнуть мух с помощью лаванды, мяты и базилика
Что нельзя мыть в посудомоечной машине

Что нельзя мыть в посудомоечной машине: как предотвратить нежелательные повреждения

Эту посуду лучше мыть вручную, чтобы уберечь ее от возможных повреждений в посудомойке